1960 Grand Seiko’nun modern yorumu orijinal Grand Seiko’nun tasarım ekibinin üstün çalışma ruhuna sadık kalıyor. Onların felsefesini ileri taşıyor ama bunu daha çağdaş bir tasarım ve yeni malzemelerle yapıyor.

ÖZELLİKLER

A modern interpretation of the case design of the first Grand Seiko model

İlk Grand Seiko’nun kasa tasarımının modern yorumu

Kasa tasarımı 1960 modelinin ruhuyla bugünkü Grand Seiko karakterinin mükemmel bir birleşimi. Kulaklar dar ve kasa kenarları orijinal modelle aynı ince profilde olması için girintili bir biçime sahip. Pek çok yüzey yalnızca Zaratsu titanyum cilalama tekniğinin başarabildiği mükemmel keskinliğe ve benzersiz parlaklığa sahip.

Watch hands and GS logo to match the larger case

Daha büyük kasa için daha büyük ibreler

İbreler tüm indekslere erişebilecek kadar uzun ve Grand Seiko stiliyle cilalanmış kenarlara sahip. Saat 12 pozisyonundaki Grand Seiko ismi kabartma baskı şeklinde.

Brilliant Hard Titanium is a beautiful, hard, well-developed titanium alloy

Yeni, sert, titanyum alaşım

Bu saatin kasası Brilliant sert titanyumdan yapılıyor.
Bu yeni malzeme saf titanyum (JIS2 sınıfı) kadar hafif ve paslanmaz çelikten yaklaşık iki kat daha yüksek bir yüzey sertliğine (Vickers sertliği) sahip, böylece çizilmeye dayanıklılığı daha da artırıyor. Ayrıca, yüzeyi Zaratsu cilalama tekniğiyle finisajlı, bu da finisajın sıradan saf titanyumun sahip olmadığı benzersiz bir parlaklığa ulaşmasını sağlıyor.

An exhibition case-back

Saydam kasa arkası

Saatin kasasının arka kısmı safir cam, böylece 9S68 makine ve yüksek kaliteli finisajını izleme zevki sunuyor, bu en büyük geleneğin bile hem yeniden hayata geçirilebileceğinin hem de bunu yaparken ona bağlı kalınacağının bir kanıtı.

*Gerçek üründe kasanın arka kısmının yönü fotoğraftakinden farklı olabilir.

İlk Grand Seiko’nun modern yorumu

SBGR305 SBGR305
968 saatten oluşan limitli üretim
Kalibre 9S68
ÖZELLİKLER
PageTop