#
#
#

1960’ta ilk Grand Seiko’nun üretilmesi

En başından beri fikir basitti ama bunu gerçekleştirmek için pek çok zorluğu aşmak gerekiyordu. Fikir hem insanların gücünün almaya yeteceği hem de hassas, uzun ömürlü, takması rahat ve güzel bir saat yaratmaktı. Seiko’s Crown ve 1950’lerin diğer mekanik saatleri hızla gelişip popülerleşirken Grand Seiko’yu üretmek için toplanan ekip mevcut zaman ve kaynakla daha ileri gitmeleri gerektiğini ve gidebileceklerini biliyordu. Çok daha ileri.

İlk Grand Seiko’nun özellikleri

Öne çıkan ibreler ve indeksler

Geniş ibreler ve sade indeksler ilk Grand Seiko’nun temel özellikleriydi ve aynı özellikler yeni modelde de mevcut, yani ilk yıllarda benimsenen Grand Seiko Stili tasarım felsefesiyle doğrudan bir bağ oluşturuyor. Bu 1960 yapımı saat ilk Grand Seiko’dan çok daha fazlasıydı. Daha sonra yapılacak olan Grand Seiko tasarımlarının ilk örneğiydi.

Bombeli kadran

Hafif kıvrımlı bombeli kadran saate şıklığını ve duygusunu veriyor v kasanın ince profilini ön plana çıkarıyor.

Grand Seiko isminin üç şekli

Tüm Grand Seiko kadranları markanın ismini elbette taşıyordu ama bunun üç farklı şekli vardı. Grand Seiko kelimeleri siyah, aşınmaya karşı dirençli nikel kaplamalı kabartma ya da altın sarısı finisajla hafifçe içe girik şekilde yazılıyordu.

İlk Grand Seiko yeniden hayat buluyor

Daha en başından, yani 1960’tan bu yana Grand Seiko tasarımıyla, karakteriyle, dağıtımıyla ve sunumuyla kendini ön plana çıkarıyordu. İlk Grand Seiko saatin kadranında saat 12 pozisyonunda eşsiz kimliğin ve üstün kalitenin bir sembolü olarak Grand Seiko ismi yazıyordu.

Bugün gelecek için ilham kaynağımız, geçmişimizdeki bu önemli günler. Temelini doğrudan orijinal Grand Seiko tasarımından alan yeni seriler yarattık ve hem aslına sadık hem de modern modeller sunuyoruz.

Tüm bu yeni modeller Grand Seiko ismini kadranlarında gururla taşıyor ve bundan sonra da tüm Grand Seiko tasarımları bu ismi taşıyacak.

İlk Grand Seiko yeniden hayat buluyor

Daha Fazla

İlk Grand Seiko’nun modern yorumu

Daha Fazla
PageTop