Spring Drive 8 Day Power Reserve

9R01 Kalibre

Kusursuz zaman ölçümünü sekiz güne kadar (192 saat) koruyabilmek için birbirine eklenmiş üç tulumbayla sağlanan yüksek güç gereklidir. Bu muhteşem kalibre, yani 9R01, parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltıp zemberekten gelen enerji aktarılırken herhangi bir kayıp olmamasını sağlayarak enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı.

Kasanın safir cam şeklindeki arka kısmı, tek parça halindeki köprünün şık finisajının, taşların ve güç rezervi göstergesinin net bir biçimde görülmesini sağlıyor. Bu tek parça halindeki köprü, çark sistemindeki her çarkın doğru konumda olmasını sağlıyor ve tulumbadan gelen güç aktarılırken verimliliği en üst düzeyde tutuyor. Sert olması çarpma ya da diğer darbelerde biçimin bozulmasını engelliyor. Köprü Fuji Dağı’nın dış hatlarını, cilalanmış taşlar ve sertleştirilmiş mavi vidalar Manüfakturun eteklerindeki Suwa şehrinin ışıklarını andırıyor.
KALİBRE 9R01 HAKKINDA DAHA ÇOK ŞEY ÖĞRENİN

* Gerçek üründe kasanın arka kısmının yönü fotoğraftakinden farklı olabilir.

Özel Zaratsu tekniğimizle yapılmış keskin finisajlı kasa

SBGD201’in kasası platin 950’den, SBGD202’nin kasası 18 ayar pembe altından yapılıyor.

Bu kasalar özel Zaratsu tekniğimizle pırıldayan bir ayna gibi olana dek cilalanabiliyor.

Kadranlar benzersiz ve sıra dışı bir güzellikle ışıldıyor.

Kadranlar mükemmel. Micro Artist Studio’nun temiz dağ havasında gündüz vakti elmas gibi parlayan karlar gibi, SBGD201 benzersiz ve sıra dışı bir güzellikle ışıldıyor.

Stüdyonun etrafını saran dağların geceleri sunduğu gökyüzü manzarasından ilham alan SBGD202 Japonya’nın güzelliğini bambaşka bir bakış açısıyla gösteriyor. Tıpkı Japonya’nın merkezinde bulutsuz bir gecede pırıldayan yıldızlar gibi kadrandaki yıldızların da ışık saçması kadrana ekstra derinlik ve zenginlik veriyor.

Özel bir süreç sayesinde her bir kadran kendine has bir büyüye sahip oluyor. Kadranlar pırıl pırıl, gizemli ama kusursuz bir biçimde okunabiliyor.

Micro Artist Studio’nun eseri

Bu Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve saatler Seiko’nun Japonya’nın merkezindeki bir şehir olan Nagano’daki Shiojiri tesisinde Micro Artist Studio tarafından üretildi.
Şu ana dek yalnızca Spring Drive Minute Repeater, Sonnerie ve Eichi watches for Credor ile bilinen Micro Artist Studio,

Grand Seiko’nun artan itibarına katkıda bulunmakla gurur duyuyor Sekiz gün güç rezervi sağlayan Spring Drive kalibre ve stüdyo’nun malzeme ve finisaj konularındaki kalitesiyle
önemli bir ilerleme kaydetti.

Micro Artist Studio'yu Keşfedin

Spring Drive 8 Day Power Reserve

SBGD201

ÖZELLİKLER

SBGD202

ÖZELLİKLER

Mağazalar

Grand Seiko özel bir perakende satış ağıyla dünyanın her yerinde mevcut. Lütfen her mağaza için saat stok durumunu kontrol edin.

MAĞAZA ARA