Grand Seiko 9F quartz kalibrenin 25. yıl dönümü kutlanıyor Kalibre 9F'in 25. Yıl Dönümüne Özel Limitli Üretimi: SBGV238

Kalibre 9F

1993 yılında ilk 9F kalibre olan 9F83 üretildi. Bu kalibre pek çok yeni gelişmeyi bünyesinde bulunduruyordu. İbreleri diğer tüm Grand Seiko saatlerdeki gibi uzundu, takvim değişimi anında oluyordu ve uzun ömürlülük ve güvenilirlik düzeyi yüksekti. Kalibre 9F'te saniye ibresinin titremesini engellemek için boşluklu otomatik ayarlama mekanizması, daha yüksek tork sağlamak için çift nabız kontrol sistemi ve çark sistemi veya adımlı motora toz kaçışını en aza indirgemek için özel bir yapı bulunuyordu. Başka hiçbir çaba sarf etmemesine rağmen Kalibre 9F bugün bile dünyanın en yüksek performanslı quartz saati olma konusunda iddialı.

KONSEPT

Kasanın safir arka kısmı, kalibrenin yüksek kalitesini yansıtıyor.

Bu limitli üretim, Kalibre 9F'in yirmi beşinci yıl dönümünü kutluyor. 9F makinenin finisajının güzelliği kasanın saydam arka kısmından görülüyor. Saatin gözle görülür bir sağlamlık düzeyi var ve şerit desenli işleme, diğer tüm modellerde kasanın arka kısmında saklı olmasına rağmen aynı yüksek standartta elle monte edilen ve finisajı yapılan tüm 9F makinelerin finisajına tanıklık ediyor. Yılda +/- 5 saniye oranında özel ve gelişmiş bir hassasiyet düzeyine sahip. Bezel 18 ayar altından yapılıyor.

TASARIM

The Grand Seiko style

Grand Seiko stili

Kasa tasarımı, 1967 yılında üretilen, büyük rağbet gören ve Grand Seiko stilini belirleyen 44GS'nin modern bir yorumu

Dial Pattern

Kadran deseni

Kadran "GS9F" karakterlerine dayanan özel ve monogramlı bir desene sahip ve geleneksel Quartz sembolünün tasarımını sürdürüyor.
Saat beş pozisyonunun üzerine orijinal 'GS9F' monogramı 25'inci yıl dönümünü kutlayan özel bir '9F25' tasarımıyla yerleştirildi.

The 5-pointed star

5 uçlu yıldız

Saat 6 pozisyonundaki indeksin üzerindeki 5 uçlu yıldız sıra dışı bir düzey olan yıllık ±5 saniye hassasiyet oranını temsil ediyor.

See-through case back

Saydam kasa arkası

Kasanın safir arka kapağının iç tarafında Grand Seiko yazısı bulunuyor.
Kasanın arka kısmında ayrıca 'Caliber 9F 25th Anniversary Limited Edition’' yazısı ve saate özel seri numarası yer alıyor.

*Gerçek üründe kasanın arka kısmının yönü fotoğraftakinden farklı olabilir.

MAKİNE

Özel olarak ayarlanan makine

Limitli üretimde yıllık +/- 5 saniye oranı sağlayan özel olarak geliştirilmiş hassasiyet düzeyine sahip bir makine bulunuyor, bu makine Grand Seiko 9F kalibrenin 25'inci yıl dönümünü kutluyor.

Elle yapılan quartz makine

Dünyadaki quartz makinelerin büyük çoğunluğu otomatik montaj ürünüyken, çeşitli kompleks fonksiyonlara sahip olan Grand Seiko'nun 9F quartz makinesi tamamen elle monte ediliyor. İki uzman zanaatkar Grand Seiko'nun yüksek standartlarını sağlamak için bireysel yeteneklerini birleştiriyor, biri montaj ve tarih göstergesinden, diğeri makineden sorumlu.

KALİBRE 9F82 HAKIINDA DAHA FAZLA BİLGİ
SPEC
600 adet limitli üretim
Grand Seiko 9F quartz kalibrenin 25. yıl dönümü kutlanıyor
Kalibre 9F'in 25. Yıl Dönümüne Özel Limitli Üretimi: SBGV238

SBGV238Kalibre 9F82 (özel olarak ayarlanmış hassasiyet: yılda ±5 saniye)

ÖZELLİKLER