Grand Seiko 9F quartz kalibrenin 25. yıl dönümü kutlanıyor Kalibre 9F'in 25. Yıl Dönümüne Özel Limitli Üretimi: SBGT241

Kalibre 9F

1993 yılında ilk 9F kalibre olan 9F83 üretildi. Bu kalibre pek çok yeni gelişmeyi bünyesinde bulunduruyordu. İbreleri diğer tüm Grand Seiko saatlerdeki gibi uzundu, takvim değişimi anında oluyordu ve uzun ömürlülük ve güvenilirlik düzeyi yüksekti. Kalibre 9F'te saniye ibresinin titremesini engellemek için boşluklu otomatik ayarlama mekanizması, daha yüksek tork sağlamak için çift nabız kontrol sistemi ve çark sistemi veya adım motoru toz kaçışını en aza indirgemek için özel bir yapı bulunuyordu. Başka hiçbir çaba sarf etmemesine rağmen Kalibre 9F bugün bile dünyanın en yüksek performanslı quartz saati olma konusunda iddialı.

KONSEPT
CONCEPT

9F kalibrenin üretilmesinden yirmi beş yıl sonra, Seiko şimdi 1993 yılında üretilmiş olan bu öncü saate Caliber 9F 25th Anniversary Limited Edition ile selam veriyor. Klasik Grand Seiko tasarımına sadık kalarak yeniden tasarlanan bu modelin Grand Seiko ailesinin el üstünde tutulan bir üyesi olacağı kesin.
Her quartz osilatörü, yıllık ±5 saniye hassasiyet düzeyini sağlamak için özel olarak seçildi. Bu yüksek hassasiyet düzeyinin sembolü olarak kadranda 5 uçlu yıldız bulunuyor.

TASARIM

Zaratsu cilalama tekniğiyle cilalanmış kasa ve beyaz kadranıyla bu saat Grand Seiko'nun orijinal 9F quartz saatinin klasik tarzını koruyor.

Kasa çapı 37 mm'den 33 mm'ye çıkarıldı ve saatin camı yüksek çözünürlüğe sahip, çift bombeli, anti refle kaplamalı ve mükemmel okunabilirlik sağlayan safir cam.

Kadran, bu yıl dönümünü kutlamak için pek çok belirgin olmayan ama benzersiz detaya sahip. Orijinal 'GS9F' monogramı quartz sembolünden ilham alan özel bir '9F25' tasarımıyla saat 5 pozisyonuna yerleştirildi.

Kadranda saat 6 pozisyonunun hemen üzerinde 5 uçlu yıldız bulunuyor.
Bu, en yüksek hassasiyet düzeyine sahip saatlere özel bir sembol: Yıllık ±5 saniye sapma oranına sahip saatlerde bulunuyor.

Kasanın paslanmaz çelikten yapılan arka kısmında 18 ayar altın Grand Seiko lion amblemi bulunuyor.
Ayrıca her saatin arka kısmına kendine özel seri numarası işleniyor.

*Gerçek üründe kasanın arka kısmının yönü fotoğraftakinden farklı olabilir.

MAKİNE

Özel olarak ayarlanan makine

Limitli üretimde yıllık +/- 5 saniye oranı sağlayan özel olarak geliştirilmiş hassasiyet düzeyine sahip bir makine bulunuyor, bu makine Grand Seiko 9F kalibrenin 25'inci yıl dönümünü kutluyor.

Elle yapılan quartz makine

Dünyadaki quartz makinelerin büyük çoğunluğu otomatik montaj ürünüyken, çeşitli kompleks fonksiyonlara sahip olan Grand Seiko'nun 9F quartz makinesi tamamen elle monte ediliyor. İki uzman zanaatkar Grand Seiko'nun yüksek standartlarını sağlamak için bireysel yeteneklerini birleştiriyor, biri montaj ve tarih göstergesinden, diğeri makineden sorumlu.

SPEC
1500 adet limitli üretim
Grand Seiko 9F quartz kalibrenin 25. yıl dönümü kutlanıyor
Kalibre 9F'in 25. Yıl Dönümüne Özel Limitli Üretimi: SBGT241

SBGT241Kalibre 9F83 (özel olarak ayarlanmış hassasiyet: yılda ±5 saniye)

ÖZELLİKLER