Photo of : SBGC240

Seiko'nun 140.Yıl Dönümüne Özel
Limitli Üretim Modeli
Sport Koleksiyon
SBGC240

Grand Seiko Sport koleksiyonuna altın detaylı
yeni bir Spring Drive Chronograph katılıyor.

1881 yılında, daha sonraları Seiko adıyla bilinecek olan şirketi kurdu ve 1934’te 73 yaşında hayata gözlerini yumana kadar da şirkete liderlik etti. Daima şirketin “diğerlerinden bir adım önde” olması gerektiğini savundu ve her ne kadar 1960 yılına kadar henüz yaratılmamış olsa da onun gücünü hiçbir şey, Grand Seiko’nun eşsiz tasarımı, öncü üretimi ve kusursuz işçiliğinden daha iyi ifade edemezdi. Grand Seiko, şirketin kuruluşunun 140. yıl dönümü onuruna Kintaro Hattori’nin vizyonunu kusursuz şekilde yansıtan yeni Spring Drive Cronograph modelini gururla takdim ediyor.

Zirkonyum seramik, 18 ayar altın ve yeni rafine görünüm

Photo of : SBGC240

Bu güçlü saat Spring Drive chronograph Caliber 9R86 modelinin yüksek fonksiyonelliğini yeni bir tasarım ve yeni bir materyal kombinasyonuyla bir araya getiriyor. Sonuç; nadide bir saat. Bezel, on iki köşeli formu, zirkonyum seramik dış katmanı ve 18 ayar tabanıyla hemen göze çarpıyor. Bu materyal kombinasyonu sayesinde göz alıcı güzelliğe sahip olduğu kadar olağanüstü derecede dayanıklı bir hal alıyor.

Photo of : SBGC240

Kasada da görsel açıdan etkileyici bir izlenim bırakmak için kontrast kullanılmış. Üst yüzeyde saç teli dekoru kullanılırken yan yüzeylerde yalnızca Zaratsu tekniğiyle elde edilebilecek pürüzsüz bir cilalama tercih edilmiş. Kadran hem okunaklı hem de zengin bir yapıya sahip. Altın renkli ibre ve indeksler saf siyah kadran üzerinde öne çıkıyor. İndekslerin her biri bezelin on iki köşesiyle kusursuzca hizalanıyor ve bu sayede hem gün hem de zaman bir bakışta kolayca okunabiliyor.
Kronografı kontrol eden 18 ayar sarı altın düğmeler güvenliği sağlarken göz alıyor. Üstelik spor sahalarında olduğu kadar en şık takımınızla gömlek manşetinin altından bile güzel görünecek bir tasarıma sahip.

Makine

Kalibre 9R86

Grand Seiko’nun Spring Drive chronograph modeli belki de dünyanın en hassas kronografı olabilir. Kullanımda olsun ya da olmasın Spring Drive’ın eşsiz regülasyon sistemi sayesinde zamanı 12 saat boyunca günde ± bir saniye hassasiyetle ölçüyor ve güç rezervi azalmış olduğunda dahi bu yüksek hassasiyetini koruyor.
Bir o kadar daha önemli bir özellik olarak butona basıldığı ana en yakın olan saniyenin “tik” sesiyle birlikte değil, ibrelerin akan hareketi sayesinde zamanı saniye bazında yaklaşık olarak değil tam ölçüyor. Bu çalışma hassasiyeti 1969 yılında ilk kez bir arada kullanılan kolonlu çark koordinatörü ve dikey kavrama sistemleriyle de güvence altına alınıyor.

Spring Drive GMT Caliber 9R86Detaylı bilgi

Photo of : Caliber 9R86

Spring Drive GMT Kalibre 9R86Detaylı bilgi

Photo of : SBGC240

Seiko'nun 140.Yıl Dönümüne Özel Limitli Üretim Modeli
Sport Koleksiyon

SBGC240

[ Kalibre 9R86 ]

Özellikler

PAGE TOP