KONSEPTSınırları zorlamak. Grand Seiko’nun satürasyon dalışı için tasarladığı ilk mekanik dalgıç saati

Grand Seiko’nun Dünyadaki en iddialı zorlukların üstesinden gelmek için tasarlanan Professional Diver’s saati, ciddi bir dalgıcın ihtiyacı olan yüksek hassasiyet ve güvenilirliği bir araya getiriyor. 600 metre derinliğe kadar yapılacak satürasyon dalışı için tasarlandı.

Titanyum kasa, benzersiz anti manyetizma özelliği, yüksek salınımlı makinesi, 55 saat güç rezervi ve kurallara meydan okumak için tasarlanan yapısıyla bu saat bir dalgıç saatinin erişebileceği sınırları zorluyor.

ÖZELLİKLERProfesyonel dalgıç saati ve Grand Seiko’nun estetiği

A new-look diver’s watch incorporating the aesthetics of Grand Seiko

Şekil ve fonksiyonun uyumu

Kompleks çoklu yüzeyde kendini belli eden keskin kenarlar ve Zaratsu cilalama tekniğini kullanan uzmanlarımızın tasarladığı bükülmez ayna yüzey. Grand Seiko estetiğinin tüm özellikleri burada. Belirgin keskin kenarlar ve sadece Zaratsu cilalama tekniğiyle yapılabilen bükülmez ayna yüzeyler, makinenin hassasiyetinin hakkını veren üstün okunabilirlik ve sadece gerçek, dikey bütünleşmiş bir üreticinin sağlayabileceği uzun ömür. Bu saati görür görmez Grand Seiko olduğunu anlıyorsunuz.

Tek yöne dönen, kusursuzlaştırılmış bezel.

Dönen bezeldeki yivler kalın dalış eldivenleri kullanıldığında bile sağlam bir tutuş sağlıyor. Benzersiz kaymayan pürüzlü finisajıyla bezel mükemmel bir kullanışlılık sağlıyor. Daha kolay bir tutuş için her yiv iyi bir finisaja sahip ama güzel görünmesi için cilalanıyor. Her on saniyedeki Luminovalı indeksler derin sulara dalan dalgıçların saati okuyabilmesini garanti ediyor.

Üst düzey anti manyetizma

Makineyi manyetizmanın zararlı etkilerinden korumak için kadran saf demirden yapılıyor ve 16.000 A/m’lik manyetik direnç sağlıyor. Dalış esnasında güvenli bir kullanım sağladığı gibi günlük kullanımdaki başarısı da garanti ediliyor.

Uzun ömürlü kullanım için tasarlanan bileşenler

Her bileşen uzun ömürlü olacak şekilde tasarlandı ama tüm dalgıçlar saatlerine tıpkı hayatlarının bağlı olduğu diğer tüm cihazlara yaptıkları gibi düzenli olarak bakım yapmaları gerektiğini bilirler. Bu yüzden kasa, gövde ve tepe bile güvenliği sağlayacak şekilde tasarlandı ve hatta bezel kolayca sökülebilmesi ve yeniden monte edilebilmesi için dört parçadan oluşan bir tasarıma sahip.

Dalış için özel olarak tasarlanan bilezik

Basınç değişikliklerine uyum sağlanması için bilezikte kaydırarak uzatma özelliği mevcut. Dahası, yüksek yoğunluklu titanyum kullanılması bileziğin hafif olmasını ve kolayca takılmasını sağlarken baklaların kalın, güçlü ve aşınmaya karşı dirençli olmasını sağlıyor.

Hi-Beat 36000 Professional 600m Diver'sLimitli Üretim

Limited edition model in deep blue

Koyu Grand Seiko mavisi

Limitli üretim modelin kadranı ve kayışı zanaatkarlığı ve Japon geleneğini temsil eden ve Grand Seiko’nun imza rengi olan özel bir renge sahip.

Titanium Bracelet and silicone strap. The choice is yours

TTitanyum bilezik ve silikon kayış Seçim sizin

Limitli üretim modeli ultra güçlü silikon kayış ve yüksek yoğunluklu titanyum bilezikle geliyor. Kayış, koyu Grand Seiko mavisi rengiyle kadrana uyum sağlıyor. Hem kayış hem de bilezik denizde ya da karada kullanım için mükemmel. Kolayca değiştirilebiliyorlar, tercih sizin.

MAKİNEKalibre 9S85: Gerçek bir üreticinin eseri

9S85 yüksek salınımlı kalibre Shizuku-Ishi Watch Studio’da tasarlandı, üretildi, monte edildi, ayarlandı ve test edildi. Bu mükemmel tesis tüm Grand Seiko mekanik saat üretimi sürecine ev sahipliği yapıyor. Her makine kasaya koyulmadan önce ayrı ayrı test ediliyor ve toz, su ve helyum geçirilmemesi için üretilen L şeklindeki contalarla korunuyor.

MAKİNE ÖZELLİKLERİ

Makine Kalibre 9S85
Çalışma sistemi Elle kurulabilir özellikli otomatik
Hassasiyet Günde +5 / -3 saniye (under a static use)

Note: Bu hassasiyet testi sonucu, saatin iç makinesi kasaya yerleştirilmeden önce on yedi gün boyunca zaman kaybı ve kazancı ölçülerek elde edilmiştir. Ölçümler makine sıcaklığı ve pozisyonunun kontrol edildiği fabrikada yapılmıştır.

Güç rezervi Yaklaşık 55 saat
Titreşim Saatte 36,000 titreşim (saniyede 10 vuruş)
Taş sayısı 37 taş
Not Tarih göstergesi

ÜRÜN GRUPLARI

SBGH255 SBGH255
Ağustos 2017’den itibaren mevcut
ÖZELLİKLER
LİMİTLİ SBGH257 SBGH257
500 saatten oluşan limitli üretim *Ultra güçlü silikon kayış ürünle beraber verilecektir.
Ağustos 2017’den itibaren mevcut
ÖZELLİKLER
PageTop