Grand Seiko
Hi-Beat 36000 Limitli Üretim

Tavus kuşu tüyünün güzelliği Grand Seiko’ya ilham veriyor

Tavus kuşu tarih boyunca pek çok fikre ve mite ilham kaynağı olmuştur. Antik çağlarda yaşayan insanlar tavus kuşunun ölümsüzlüğü temsil ettiğine inanırdı, bazı kültürler de bu güzel kuşta yenilenmenin ve her şeyi görme yeteneğinin olduğunu düşünürdü. Tavus kuşu dünyanın her yerinde tavus kuşu insanoğlunun ilgisini çekmeye ve onu büyülemeye devam ediyor. Tavus kuşunun tüyleri bir kez görüldüğünde bir daha asla unutulmuyor ve güzelliği evrensel olarak kabul ediliyor.

Son Grand Seiko Hi-beat 36000’in kadranı bu güzelliği yakalıyor. Koyu yeşil rengi ve damgalı dekoruyla kadran ilk bakışta göze çarpıyor ve buna rağmen ince bir duruşu var.

KASA TASARIMI

Kasa, 1967’de yapılmış, büyük beğeni görmüş ve Grand Seiko tarzını belirlemiş 44GS tasarımının modern bir yorumu. Her Grand Seiko saat gibi üst düzey cilalı, bükülmez yüzeyler, yüksek okunabilirlik için jilet biçimli kenar kısımlara sahip ibreler ve bileğe rahat oturma özelliği sunuyor.

OKUNABİLİRLİK

Grand Seiko’nun ikonik özelliklerinden olan çoklu fasetli dik açılı indeksler ve ibreler düşük ışıklı ortamlarda bile kolay okunabilirlik sağlıyor.

MAKİNE

Hi-beat GMT makine 9S86, tüm Grand Seiko mekanik saatlerin zanaatkârlar tarafından elle üretilip monte edildiği Shizuku-Ishi Watch Studio’da tasarlanıyor, üretiliyor, monte ediliyor, ayarlanıyor ve teste tabi tutuluyor.

Hem performansı hem de görünüşüyle Seiko’nun mekanik saatçiliğinin en iyi örneği niteliğinde. Bu kalibre günde +5 ile -3 saniye arası yüksek hassasiyete ve 55 saat güç rezervine sahip. Diğer ibreler sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ederken akrep bunlardan bağımsız bir şekilde ayarlanabildiğinden GMT ibresi çift zaman göstergesi olarak kullanılabilir. Bu, uluslararası seyahate çıkanlar için kusursuz bir saat.

9S86 KALİBRE KEŞFET

Grand Seiko
Hi-Beat 36000 Limitli Üretim

SBGJ227

[ 9S86 Kalibre ]

700 adet Limitli Üretim

ÖZELLİKLER

Kasa
Kasa Paslanmaz çelik
Cam Yüksek netliğe sahip çift kıvrımlı safir cam
Kaplama Yansıma önleyici kaplama
Kasa ölçüsü Çapı 40.0mm × Yüksekliği 14.4mm
Bilezik Paslanmaz çelik
Movement
Movement Caliber 9S86
Çalışma sistemi Otomatik
Güç rezervi 55 saat
Titreşim Saatte 36,000 titreşim (saniyede 10 vuruş)
Hassasiyet -3 / +5 saniye (hareketsiz olduğunda)
Diğer Özellikler
Toka Düğmeyle açılan üç kilitli toka
Su geçirmezlik 10 bar
Manyetik direnç 4800 A/m (60 gauss)
Not Kilitli tepe
Vidalı şeffaf arka kapak
Arka kapakta lion amblemi
Taş sayısı:37
Arka kapakta seri numarası