Grand Seiko Ceramics Collection Mechanical Hi-Beat 36000 GMT キャリバー9S 20周年記念限定モデル

Grand Seiko Mavi Seramik Hi-Beat GMT 36000 Limitli Üretim

MAVİ SERAMİK

Siyah Seramik Modeller ilk çıkışını 2016 yılında yaptı. Bu, paslanmaz çelikten yedi kat daha sert olan eşsiz zirkon seramiğin kullanıldığı ilk Grand Seiko serisiydi.

Zirkon seramik, Kalibre 9S'in 20'nci yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak Hi Beat GMT 36000 Limitli Üretim için büyüleyici Grand Seiko mavisi rengiyle geliyor. Bu mükemmel renk daha önce hiç bu kadar canlı olmamıştı. Çizilmeye karşı yüksek dayanıklılık ve zirkon seramiğin sağladığı uzun ömür bu saatin zamana meydan okuyan güzelliğini yıllarca koruyacağını gösteriyor.

DESIGN
TASARIM

Grand Seiko mavisiyle tasarım

Mavi tasarım motifi saatin her noktasında kendini gösteriyor. Grand Seiko mavisi tasarımlı kadranı sade mavi indeksler ve tavlanmış çelikten yapılan 24 saat ibresi tamamlıyor. Kordon ve kasada da mavi seramik kısımlar bulunuyor.

A special monogramed pattern

Özel monogramlı desen

Kadran markanın monogramı olan GS harflerini ve merkezden çevreye doğru tekrar ederek desen oluşturan kalibre adı 9S'i taşıyor. Kadran, tüm tasarıma sıcaklık katan yumuşak bir izlenim yaratıyor.

Blue markers

Mavi indeksler

İndeksler mavi ama kadrana ince bir vurgu yapmak için yüzeyleri LumiBrite kaplamalı. Akrep ve yelkovan Grand Seiko'nun karakteristik keskin kenarlarına ve gündüz veya gece tüm ışık koşullarında okunabilirlik sağlamak için LumiBrite kaplamaya sahip.

GMT hand

GMT ibresi

Tavlanmış çelikten yapılan GMT ibresinin rengi mavi ama 24 saat ölçeğinin okunabilir olması için ok biçiminde kırmızı uç kısma ve LumiBrite kaplamaya sahip.

Blue oscillating weight with an emblem

Amblemli mavi rotor ağırlığı

Kasanın safir arka kapağından görülebilen rotor ağırlığının rengi de titanyum kısma uygulanan anodik oksidasyon işlemi sayesinde mavi. Rotor ağırlığında 18 ayar altından yapılan Grand Seiko aslan amblemi bulunuyor.

Titanyum ve seramiğin uyumu

Kasa ve kordon yüksek yoğunluklu titanyum ve mavi zirkon seramikten yapılıyor. Seramik kısımların gücü titanyumun hafifliğiyle dengelenerek saatin çok konforlu bir takma deneyimi sunması sağlanıyor. Kasanın iç kısmı, hafif ve üstün su geçirmezlik özelliğine sahip olduğu için titanyumdan yapıldı.

CASE & BRACELET
MAKİNE

Hi-beat GMT 9S86 kalibre ilk kez seramik serisine katılıyor.

MOVEMENT

Grand Seiko "Special" Standardı

Kalibre 9S'in 20'nci yıl dönümünü kutlamak için 9S86 hi-beat kalibre kullanılıyor ve Grand Seiko "Special" standart hassasiyet oranı olan günde +4/-2 saniyeyi karşılamak için özel olarak ayarlanıyor.

KALİBRE 9S86 HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ
The oscillating weight, durable against shock resistance

Darbeye karşı dayanıklı rotor ağırlığı

Kasanın safir camdan yapılan arka kısmının arkasında, saat darbeye maruz kaldığında bile kırılmayı önlemek için rotor ağırlığında titanyum ve tungsten bir araya geliyor. Rotor ağırlığının titanyum kısmına anodik oksidasyon* işlemi uygulanarak seramik ve kadranın Grand Seiko mavisi rengini tamamlayan zengin ve canlı bir mavi renk elde ediliyor.

* Anodik oksidasyon işlemi
Yüzeye uygulanan bu işlemde yapay bir oksit film elde etmek için metaller elektroliz ediliyor. Titanyum oksit film, ışık kırılma indisine göre renk üretiyor, oksit filmin kalınlığını değiştirerek farklı renkler elde edilmesine olanak tanıyor.

‘SPECIAL’ Logo

"SPECIAL" Logosu

Bu saatin üstün hassasiyetini göstermek için "SPECIAL" yazısı saat 6 pozisyonunda yer alıyor.

SPEC
350 adet limitli üretim
Grand Seiko Seramik Modeller
Grand Seiko Mavi Seramik Hi-Beat GMT 36000 Limitli Üretim

SBGJ229[ Kalibre 9S86 ]

ÖZELLİKLER