9R SPRING DRIVE MAKİNE

AUTOMATIC SPRING DRIVE 3-DAY

9R65 Kalibre

AUTOMATIC SPRING DRIVE 3-DAY

9R65 Kalibre

Şirketimiz Spring Drive’ı 1999’da üretti ama yeterince verimli otomatik mekanizması olmaması ve 72 saat güç rezervi onun Grand Seiko ailesine katılmasına engel oldu. Dört yıl daha süren geliştirme sürecinin ardından ilk Grand Seiko 9R Spring Drive üretildi.

Mevcut olan elle kurma sistemi ve 48 saat güç rezervinin yerini otomatik ve 72 saat güç rezervli sistem aldı. Otomatik makinede Seiko’nun 1959’da geliştirilen ama kurma verimliliğini artırmak için üretkenlik, sürdürülebilirlik ve uzun ömürlülükle güçlendirilmiş orijinal Magic Lever mekanizması kullanıldı.

Şu anda 9R Spring Drive’ın en standart makinesi olan Kalibre 9R65 pek çok Grand Seiko modelinde kullanılıyor.

ÖZELLİKLER
Çalışma sistemi Elle kurulabilme özellikli otomatik
Hassasiyet Günde ±1 saniye (ayda ±15 saniye)
Güç rezervi Yaklaşık 72 saat
Taş sayısı 30 taş
Not Güç rezervi göstergesi

9R Spring Drive’ı özel yapan ne?

Modern saatçilik tarihinin en büyük yeniliklerinden biri olan Spring Drive zemberekle çalışan makineyi pil ya da başka harici güç kaynağı kullanmayan en gelişmiş elektronik teknolojiyle kontrol ediyor. Tek güç kaynağı, bir çark sistemini çalıştıran bir zemberek. Bu çarkların sonuna bağlı olan bir rotor küçük miktarda elektrik yükü üreterek elektronik devreyi ve quartz osilatörü aktif hale getiriyor. Hassasiyeti, gücün zemberekten alan bir saate göre çok üst düzeyde. 9R Spring Drive, hem elektronik hem de mekanik saatçilikte dünyanın sayılı üreticilerinden biri olan Grand Seiko tarafından geliştirildi.