9R SPRING DRIVE MAKİNE

MANUAL 8-DAY SPRING DRIVE

9R01 Kalibre

MANUAL 8-DAY SPRING DRIVE

9R01 Kalibre

Tüm Spring Drive makineler zaten 72 saat güç rezervi sunuyor. Yeni zorlu görev ortadaydı. Bu seviye de aşılabilir miydi?

Micro Artist Studio ekibi aşılabileceğini düşündü ve sonuç Grand Seiko 8-Day Spring Drive oldu. Kusursuz zaman ölçümünü sekiz güne kadar (192 saat) koruyabilmek için birbirine eklenmiş üç tulumbayla sağlanan yüksek güç gereklidir. Bu muhteşem kalibre, yani 9R01, parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltıp zemberekten gelen enerji aktarılırken herhangi bir kayıp olmamasını sağlayarak enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı.

 
ÖZELLİKLER
Çalışma sistemi Manual
Hassasiyet Günde ±0.5 saniye (ayda ±10 saniye)
Güç rezervi Yaklaşık 192 saat
Taş sayısı 56 taş
Not Güç rezervi göstergesi, Zaman farkını hemen düzeltme fonksiyonu

3 TULUMBA

Yüksek güç ve düşük enerji kaybı için 3 tulumba

Kalibre 9R012e sekiz gün (192 saat) güç rezervi sağlamak için üç tulumba kullanıldı. Yüksek kapasite sağlamak için bu üç tulumba birbirine eklendi.

Tüm makine parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltıp zemberekten gelen enerji aktarılırken herhangi bir kayıp olmamasını sağlamak için tasarlandı. Hassas üretim ve cilalama sürtünmeyi azaltıyor, ara çelik çarkı sistemden çıkarmak da enerji aktarımı verimliliğini %10 artırıyor.

KALIN, TEK PARÇA KÖPRÜ

Uzun ömürlü, kalın, tek parça köprü

Çoğu saat makinesinin montajında çarklar ve diğer bileşenler temel görevi gören ana plakanın üzerine yerleştirilir ve sonra bu parçalar köprü olarak bilinen ikinci bir bileşenle ana plakaya sabitlenir. Ama Grand Seiko Kalibre 9R01 için bu iki parçanın tek bir köprüye dönüştürüldüğü yeni bir sistem geliştirdi. Bu sistem uzun ömürlülük sağlıyor ve bize göre benzersiz bir tasarım

Bu tek parça köprünün kalınlığı diğer Spring Drive kalibrelerin kalınlığından üç kat daha fazla. Yüksek hassasiyet mühendisliğiyle hayata geçirilen bu parça, tüm bileşenlerin daha hassas bir şekilde bir arada tutulması için son derece sağlam bir temel oluşturuyor.
Buna ek olarak, köprünün daha kalın olması, dişli milleri çapma ya da darbe anında bile daha iyi korunduğu için makinenin ömrünü artırıyor.

Micro Artist Studio’nun Spring Drive saati

Kalibre 9R01, Japonya’nın merkezindeki dağlarda bulunan Shiojiri’deki Micro Artist Studio tarafından üretilen ilk Grand Seiko Spring Drive makine. Bu mükemmel stüdyo, şirkete Credor Spring Drive Sonnerie ve Minute Repeater gibi pek çok başarı kazandırdı.

9R Spring Drive’ı özel yapan ne?

Modern saatçilik tarihinin en büyük yeniliklerinden biri olan Spring Drive zemberekle çalışan makineyi pil ya da başka harici güç kaynağı kullanmayan en gelişmiş elektronik teknolojiyle kontrol ediyor. Tek güç kaynağı, bir çark sistemini çalıştıran bir zemberek. Bu çarkların sonuna bağlı olan bir rotor küçük miktarda elektrik yükü üreterek elektronik devreyi ve quartz osilatörü aktif hale getiriyor. Hassasiyeti, gücün zemberekten alan bir saate göre çok üst düzeyde. 9R Spring Drive, hem elektronik hem de mekanik saatçilikte dünyanın sayılı üreticilerinden biri olan Grand Seiko tarafından geliştirildi.

9R01 KALİBRE MODELLER

DAHA FAZLA