9S MEKANİK MAKİNELER

MECHANICAL HI-BEAT 36000 GMT

9S86 Kalibre

MECHANICAL HI-BEAT 36000 GMT

9S86 Kalibre

Bu model baz Kalibre 9S85’le aynı hassasiyete (günde -5 ile +3 saniye) ve aynı güç rezervine (55 saat) sahip, aynı zamanda uluslararası seyahat edenler için zaman dilimi değiştiğinde hassasiyetten ödün vermeyen GMT fonksiyonu var. GMT ibresi memleket saatini gösterir.

Tepe bir kademe kaldırıldığında saniye ibresi durdurulmadan akrep ayarlanabiliyor, böylece Hi-Beat 36000’in sağladığı yüksek hassasiyetli zaman ölçümü korunuyor. Kalibre 9S86 Grand Seiko’nun yüksek hassasiyet idealinin vücut bulmuş hali, hem temel zaman gösterimi hem de GMT fonksiyonunda benzersiz hassasiyet sağlıyor.

 
ÖZELLİKLER
Çalışma sistemi Elle kurulabilme özellikli otomatik
Hassasiyet
(hareketsiz olduğunda)
Günde +5 / -3 saniye

Not: Bu hassasiyet testi sonucu, saatin iç makinesi kasaya yerleştirilmeden önce on yedi gün boyunca zaman kaybı ve kazancı ölçülerek elde edilmiştir. Ölçümler makine sıcaklığı ve pozisyonunun kontrol edildiği fabrikada yapılmıştır.

Normal usage accuracy Günde +8 / -1 saniye
Güç rezervi Yaklaşık 55 saat
Titreşim Saatte 36,000 titreşim (saniyede 10 titreşim)
Taş sayısı 37 taş
Not GMT ibresi

Baz Kalibre 9S85 Hakkında

Seiko’nun 10 beat makinesinde, mekanik saatin hassasiyetini kontrol eden balans çarkı saniyede 10 salınım yapıyor. Bu saatte 36.000 salınıma denk geliyor, “Hi-Beat 36000” ismi de buradan geliyor. Sıradan makineler saatte 21.600 salınım (saniyede 6) ya da 28.000 salınım (saniyede 8) oranıyla çalışıyor. Yani, 10 beat makinenin birim zamanda daha fazla salınım ürettiği çok açık.

Grand Seiko’nun 10 beat makinenin mirasını yeniden tanıtma mücadelesi Kalibre 9S85’i, 41 yılda türünün ilk örneği olan mekanizmayı ortaya çıkardı. Yeniden tasarlanan balans ve zemberek üstün MEMS teknolojisini tamamlayarak hassasiyeti artırıp bileşen ağırlığını azaltıyor, aynı zamanda uzun ömürlülüğü artırıyor ve saatte 36.000 salınım sağlamak için gereken torku yeterli seviyede tutuyor. Makine pratik ve güvenilir, yaklaşık 55 saatlik maksimum güç rezervi bulunuyor.
Kalibre 9S85 hakkında daha çok şey öğrenin

9S Mechanical’ı özel yapan ne?

Grand Seiko konsepti dünyanın en iyi saatini üretme isteğiyle ortaya çıktı ve koleksiyon mekanik saat hassasiyeti konusunda saatçilik teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor.
Gerçek bir manüfaktur olan Grand Seiko saatçilik sanatını doruğa ulaştırmak için üstün zanaatkarlığının yanında son teknolojiyi de kullanıyor.