9S MEKANİK MAKİNELER

AUTOMATIC 3-DAY POWER RESERVE

9S65 Kalibre

AUTOMATIC 3-DAY POWER RESERVE

9S65 Kalibre

Kalibre 9S65, 9S mekanik modellerini temsil eden en standart otomatik makine. Eski ve yeni makinelerin tasarımı benzer görünebilir ama performans bakımından tamamen farklılar.

Grand Seiko bu makineyi geliştirmek için yeni malzemeler kullanmakla kalmadı, aynı zamanda saat bileşenlerine yarı iletken üretim teknolojisinin kullanıldığı MEMS (Micro Electro Mechanical System) teknolojisini uyguladı. Grand Seiko bu saatin temel performansını kayda değer bir ölçüde geliştirdi ve rotor ağırlığının zembereği kurma tekniğini yeniden tasarladı.

Kendisinden önceki saatin, Kalibre 9S55’in kurma sistemi Grand Seiko’nun Magic Lever mekanizmasını kullanıyordu. Kalibre 9S65 ise çeviren çark sistemi kullanıyor. Bileşenleri sertleştirmek, çeviren sistemin ömrünün gelişmesini sağladı. Bu sistemden önce uzun ömürlülük iyi düzeyde değildi.

ÖZELLİKLER
Çalışma sistemi Elle kurulabilme özellikli otomatik
Hassasiyet
(hareketsiz olduğunda)
Günde +5 / -3 saniye

Not: Bu hassasiyet testi sonucu, saatin iç makinesi kasaya yerleştirilmeden önce on yedi gün boyunca zaman kaybı ve kazancı ölçülerek elde edilmiştir. Ölçümler makine sıcaklığı ve pozisyonunun kontrol edildiği fabrikada yapılmıştır.

Normal usage accuracy Günde +10 / -1 saniye
Güç rezervi Yaklaşık 72 saat
Titreşim Saatte 28,800 titreşim (saniyede 8 titreşim)
Taş sayısı 35 taş

9S Mechanical’ı özel yapan ne?

Grand Seiko konsepti dünyanın en iyi saatini üretme isteğiyle ortaya çıktı ve koleksiyon mekanik saat hassasiyeti konusunda saatçilik teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor.
Gerçek bir manüfaktur olan Grand Seiko saatçilik sanatını doruğa ulaştırmak için üstün zanaatkarlığının yanında son teknolojiyi de kullanıyor.