MANÜFAKTUR

Dünyadaki sayılı saat manüfakturlarından biri olan Grand Seiko, bileşen malzemesi araştırma ve geliştirmeden montaj, ayarlama, test etme ve teslimata kadar saat üretimi sürecinin tamamına profesyonel bir şekilde hakim.

Grand Seiko, saatçiliğin özünü oluşturan hassasiyet, güzellik, okunabilirlik, uzun ömür ve kullanım rahatlığını bir araya getiriyor. Dünyanın önde gelen saat manüfakturlarından biri olan Grand Seiko, bu unsurları dünyaya sunulan tüm Grand Seiko saatlerde rakipsiz bir kalite düzeyiyle bulunduruyor.

— Shizuku-Ishi Watch Studio son derece hassas makinelere ve özel dış tasarıma sahip dünya klası mekanik saatler üretiyor.
— Shizuku-Ishi Watch Studio, mükemmel quartz saatlerin ve Seiko’nun özel Spring Drive saatlerinin arkasındaki yenilikçi fikirlerin ve teknolojinin üretildiği nokta.

Bu seçkin saat stüdyolarının her biri son teknolojiyle Grand Seiko’nun temsil ettiği kalite zirvesine ulaşmak için gereken uzman zanaatkarlığı bir araya getirmede önemli rol oynuyor.

DÜNYANIN EN SEÇKİN MEKANİK SAATİNİN DOĞDUĞU YER

Shizuku-Ishi Watch Studio

Iwate ilinde bulunan Shizuku-Ishi Watch Studio Grand Seiko mekanik saatlerin üretiminde önemli bir rol oynuyor

Gerçek bir manufaktür olan bu stüdyoda zanaatkarlar balanslar dahil olmak üzere önemli mekanik saat bileşenlerinin tasarım, üretim, montaj, ayarlama, test ve teslimat sürecini denetliyor.

Stüdyo, çoğu Çağdaş Uzman Zanaatkar*1 unvanı ve Sarı Şeritli Madalya*2 almış uzman zanaatkarlardan oluşuyor. Mükemmel zanaatlarını bir araya getirmeleri dünyanın en seçkin mekanik saatlerinin üretilmesini sağlıyor.

200 parçadan oluşan Grand Seiko mekanik saatlerin her bir parçası saatin hassasiyetinin korunması için kusursuza yakın bir fonksiyonel devamlılık sağlamalıdır.

Yüksek hassasiyetli bileşenlerin üretilmesini sağlayan teknoloji, elle milimetrenin yüzde biri toleransında ayarlama yapabilen ve her biri tarihte kendi eşsiz yerini alan baş yapıtlar üretebilen ve hassas ayar yapabilen zanaatkarların üstün yetenekleriyle tamamlanıyor.

*1 1 Çağdaş Uzman Zanaatkar
Sağlık, İş ve Toplumsal Refah Bakanlığı tarafından, teknisyenleri ilgili alanlarındaki üstün başarılarından dolayı onurlandırmak için her yıl verilen ödül.
*2 Sarı Şeritli Madalya
Japonya Kabine İşleri Bakanlığı tarafından tarım, ticaret ve üretim gibi alanlarda çaba ve başarı gösteren bireylere verilen bir ödül.

QUARTZ VE SPRING DRIVE SAATLERİN BEŞİĞİ

Shinshu Takumi Studio

Shinshu stüdyosu Grand Seiko’nun Spring Drive ve quartz saatlerini üretiyor. Benzersiz bir zanaat ve yüksek teknolojili mikro mühendisliğe sahip.

Grand Seiko koleksiyonundaki quartz modeller standart quartz saatlerden çok daha kompleks ve sadece uzman saatçiler tarafından elle üretilebiliyor.
Shizuku-Ishi Watch Studio üstün teknoloji ve zanaatı bir araya getirmede öncü olarak dünyanın ilk quartz saatini tasarladı ve yenilikçi quartz saatler yaratmaya devam ediyor.

Yirmi yılı aşkın bir gelişim süreciyle Spring Drive mekanizma saatçilikte devrim yaratan bir konsept olarak ortaya çıktı ve gerçek bir saat manufakturunun teknolojik uzmanlığıyla üretilmeye başladı.
Spring Drive bugün de gelişmeye devam ediyor. Süreölçer özellikli Spring Drive Chronoghraph ve sekiz gün güç rezervli Spring Drive gibi gelişmiş modeller komplikasyon ve hassasiyetin sınırlarını zorladı.

Shizuku-Ishi Watch Studio Grand Seiko’nun imza özelliği olan keskin kenarlar ve kusursuz ayna finisajı sağlayan Zaratsu cilalama tekniği gibi üstün tekniklerle zanaatta dünya lideri olduğu için kendisiyle gurur duyuyor.