YENİ ÜRÜNLER Grand Seiko tasarımının bitmeyen evrimi

NEW RELEASE 2017

Mekanik hi-beat makinesi ve GMT fonksiyonuyla bu saat farklı ülkelere seyahat edenler için kusursuz bir saat. Kırmızı ibre bulunulan ülkenin zaman dilimini, normal ibre de yerel zaman dilimini göstermek için kullanılabiliyor. Saati durdurmak zorunda kalmadan tepe üzerinden akrebin ayarlanabilmesi saatin son derece kullanışlı olmasını sağlıyor.
Otomatik, 40,00 mm paslanmaz çelik kasa

44GS ile mükemmelleştirilen Grand Seiko tasarımı, günümüze dek markanın imzası olarak kalmıştır. Bu on yıllar boyunca çok geniş bir yelpazede tasarım olanağı sunan ve her biri kendini anında belli eden modellere sahip olan bir imza. Örneğin, otomatik kurma ve ultra su geçirmezlik özelliği eklendi, kasaların derinliği artırıldı ve oval yüzeyler daha üç boyutlu bir hale getirildi. Bu şekilde, Grand Seiko’nun geleneksel görünüşü korunurken tasarım ve fonksiyonlarında sürekli olarak yenilikçi bir politika izlendi.

Grand Seiko SBGJ203’te bulunan Kalibre 9S86 Grand Seiko’nun mekanik saat üretiminde zirve noktasını oluşturuyor. Yüksek salınımlı mekanizması (saatte 36,000 salınım) ve bulunulan bölgedeki zaman dilimini gösteren GMT ibresi mevcut.